
Den analoga panelmätaren är ett precisionsinstrument för likströmsmätningar och har en känslighet på 50µA i ett kompakt format på 60 x 47 mm.
Använd den i elektroniska instrument, elcentraler och fordon för att hålla koll på strömflödet med precision. Med en nolljusterare säkerställer den exakta avläsningar varje gång. Den här mätaren har en noggrannhet på Klass 2.5 och ger pålitlig prestanda för olika tillämpningar.
| varumärke | Hope Sun |
| Modell | AIM60005 |
| Intern motstånd | 0 Ω |
| Primära färger | Svart |
| Extra färger | Vit |
| Diepte van het product kan informeel vertaald worden naar het Zweeds als: "Produktets djup". | 37,3 mm |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 47 mm |
| Bredden på produkten | 60,5 mm |
| Vikt Produkt | 50 g |
| Skrivbordstyp | analog |
| DC-ingångsspänning | 75 V DC |
| Maximal strömmätning | 0 mA |
| Nauwkeurigheidsklass | 2,5 |
| Skriv ström | DC |
| Rörlig spolning | Ja |
| Sorry, I don't understand the term "Nul stelschroef" because it appears to be a technical term or brand name in Dutch. If you can provide some more context or give me a bit more information, I might be able to help you better. | Ja |
| Material | PVC (polyvinylklorid) |