Pololu Glideforce LACT10-12V-20 Light-Duty linjärt ställdon: 50 kgf, 10" slaglängd, 0,57"/s, 12V
Artikelnummer 54292 varumärke Pololu Modell 2310 Share Skriva en recension
Beskrivning Bilagor
Glideforce LACT10-12V-20 Light-Duty linjärt ställdon: 50kgf, 10" Slag, 0,57"/s, 12V.
Detta 12 V lätta (LD) linjära ställdon med en växelreduktion på 20:1 kan lyfta laster upp till 50 kgf [110 lbs eller 500 N] och tål statiska belastningar upp till 250 kgf [550 lbs eller 2500 N]. Den har en maxhastighet på 14,6 mm/s [0,57 ″/s] utan belastning och 12,3 mm/s [0,48 ″/s] vid maxbelastning. Gränslägesbrytare i varje ände gör ställdonet lätt att kontrollera över hela rörelseomfånget, och snäckdriften säkerställer att axeln kommer att hålla sitt läge även när den inte är kraftfull. Denna version har en 10-tums slaglängd och ingen återkopplingspotentiometer.
Egenskaper
Varumärkesinformation
varumärke Pololu
Modell2310
Pololu
6 i yttre lager
Levereras inom 5 till 7 dagar
Relaterade produkter
Kundfrågor
Recensioner
Pololu Glideforce LACT10-12V-20 Light-Duty linjärt ställdon: 50 kgf, 10" slaglängd, 0,57"/s, 12V Klicka på en stjärna för att lämna din recension