Pololu Glideforce LACT8-12V-20 Light-Duty linjärt ställdon: 50 kgf, 8" slaglängd, 0,57"/s, 12V
Artikelnummer 54290 varumärke Pololu Modell 2308 Share Skriva en recension
Beskrivning Bilagor
Glideforce LACT8-12V-20 Light-Duty linjärt ställdon: 50kgf, 8" Slag, 0,57"/s, 12V.
Detta 12 V lätta (LD) linjära ställdon med en växelreduktion på 20:1 kan lyfta laster upp till 50 kgf [110 lbs eller 500 N] och tål statiska belastningar upp till 250 kgf [550 lbs eller 2500 N]. Den har en maxhastighet på 14,6 mm/s [0,57 ″/s] utan belastning och 12,3 mm/s [0,48 ″/s] vid maxbelastning. Gränslägesbrytare i varje ände gör ställdonet lätt att kontrollera över hela rörelseomfånget, och snäckdriften säkerställer att axeln kommer att hålla sitt läge även när den inte är strömlös. Denna version har en 8-tums slaglängd och ingen återkopplingspotentiometer.
Egenskaper
Varumärkesinformation
varumärke Pololu
Modell2308
Pololu
8 i yttre lager
Levereras inom 5 till 7 dagar
Relaterade produkter
Kundfrågor
Recensioner
Pololu Glideforce LACT8-12V-20 Light-Duty linjärt ställdon: 50 kgf, 8" slaglängd, 0,57"/s, 12V Klicka på en stjärna för att lämna din recension