
Konstruerad för att ge maximal ljudpåverkan, fungerar Micro-piëzo sirenen effektivt inom 6-14 VDC och levererar ett imponerande 105 dBA. Denna kompakta siren är perfekt för varningssystem där utrymmet är begränsat, men kraft är avgörande.
Dess robusta design säkerställer konsekvent prestanda, även i utmanande miljöer. Installation är enkel tack vare dess lätta konstruktion och mångsidiga spänningsintervall.
Använd den i säkerhetssystem för att signalera obehörig åtkomst eller integrera den i industriella miljöer för nödlarm. Dess lilla storlek döljer en kraftfull output, som ett lejons vrål komprimerat till en fickstor enhet.
| varumärke | Velleman |
| Modell | SV/PS72 |
| Kabellängd | 43 cm |
| Primära färger | Svart |
| Diepte van het product kan informeel vertaald worden naar het Zweeds als: "Produktets djup". | 2,25 cm |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 4,7 cm |
| Bredden på produkten | 3,9 cm |
| Vikt Produkt | 34,8 g |
| IP-värde | IP20 |
| Plats för användning | Endast inomhus |
| Typ montage | Skruv, Väggmontering |
| Trådlöst/trådbundet | The word "Bedraad" doesn't have a direct translation in Swedish as a standalone term without context since it's Dutch for "wired" or possibly "betrayed" if you're referring to "bedrogen." If you intended "wired," it would be "kabelansluten" or "kopplad" informally. If "betrayed" was what you meant, it would be "förrådd." Context would be helpful to provide a precise translation. Could you provide more details? |
| Skriv ström | DC |
| Maximal spänning VDC | 14 V |
| Strömförbrukning | 200 mA |
| Frekvensgrad | 4 kHz |
| Ljudnivå (dBA) | 105 dB |
| Minimal spanning VDC | 6 v |
| Sure! The translation of "Toontype" to Swedish is "Teckensnittsform". | Piëzo, Några modulerade toner |
| Material | magmuskler |