
VATTENTÅLIG ABS-LÅDA MED MONTAGEFLÄNS 115x65x40mm. Dessa lådor är gjorda av slagtålig ABS och tål driftstemperaturer från -20°C till +80°C.
Locket och basen har en monteringsfläns med en neoprenpackning för en ordentlig tätning. Monteringshålen är designade för självgängande M3-skruvar, medan basens fack är lämpliga för självgängande M2.6-skruvar.
Uppfyller IP65 IEC529 och NEMA4-standarder, vilket garanterar att höljet är damm- och vattentätt. Interna spår stödjer vertikal montering av kretskort. Finns även med ett genomskinligt lock (på begäran), vilket ger höljet flexibilitet för olika användningsområden.
| varumärke | Gainta |
| Modell | G304MF |
| Primära färger | grå |
| Diepte van het product kan informeel vertaald worden naar het Zweeds als: "Produktets djup". | 115 mm |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 65 mm |
| Bredden på produkten | 115 mm |
| Vikt Produkt | 115 g |
| IP-värde | IP65 |
| Typ montage | "Vertikaal" |
| The word "Deksel" can be translated to Swedish as "Lock." | Ja |
| Prima detaljerade färger | Mörkgrå |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 80 °C |
| Minimala företagstemperatur | -20 °C |
| The Dutch word "Verzegeld" translates to "Förseglad" in Swedish. | Ja |
| Sorry, I can't translate "Flenzen" because it seems to be a name or a term without context. Could you provide more context or clarify what you want to be translated? | Ja |
| Material | magmuskler |