
Dessa 1/4W 8K2 metallfilm-motstånd erbjuder enastående tillförlitlighet. De är designade för precision och garanterar hög stabilitet och jämn prestanda. Den låga toleransen hjälper till att behålla noggrannhet, och den låga temperaturkoefficienten minimerar avvikelser, även under varierande förhållanden.
Upplev förbättrad prestanda i dina kretsar med dessa resistorer, perfekta för ljudutrustning, förstärkare och precisionsmätningsenheter. Deras robusta konstruktion står emot miljöpåfrestningar och säkerställer lång livslängd och effektivitet i en mängd olika elektroniska applikationer.
| varumärke | RB |
| Modell | MA8K2 |
| Motstånd | 0 Ω Färgkodningsverktyg för motstånd |
| Tolerans | 0 % |
| Primära färger | Blå |
| Extra färger | grå |
| Bredden på produkten | 6,5 mm |
| Vikt Produkt | 0,28 g |
| Diametereenhet | 2,3 mm |
| Typ montage | Kretskort |
| Extra kleuren gedetailleerd vertaald naar het Zweeds is "Extra färger i detalj". | Metall |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 155 °C |
| Minimala företagstemperatur | -55 °C |
| Maximale bedrijfsspanning" in het Zweeds, in een informele toon, zou vertaald worden naar "Maximal driftspänning." | 250 V |
| The term "Weerstandstechnologie" seems to be in Dutch and it appears to be a combination of the words "weerstand" (resistance) and "technologie" (technology). If you want to translate this into Swedish informally, you would say "motståndsteknologi". | Metallfilm |
| Kraft | 0 W |
| Material | Metall |