
Vår antisliptejp är den perfekta lösningen för att garantera säkerheten och förhindra halk- och fallolyckor i alla miljöer. Tejpen är designad med en yta som ger bra grepp, vilket gör att olyckor på hala ytor kan undvikas.
Het glow-in-the-dark-materiaal is een perfecte oplossing voor extra zichtbaarheid in donkere situaties. Hiermee kun je je omgeving nog geruime tijd verlichten nadat de lichten zijn gedoofd.
Glow-in-the-dark-material innehåller speciellt fosformaterial. Det här materialet kan absorbera och lagra energi från synligt eller ultraviolett ljus. När det utsätts för ljus absorberar fosforerna i glow-in-the-dark-material fotoner (ljuspartiklar) och laddas med energi. Så snart ljuskällan tas bort, börjar de laddade fosforerna frigöra den lagrade energin i form av synligt ljus. Denna process kallas luminescens och skapar den lysande effekten. Det frigjorda ljuset kan vara synligt under en viss tid och bleknar gradvis när fosforerna förlorar sin lagrade energi.
| varumärke | Perel |
| Modell | PT-ASGLOW5X5G |
| Primära färger | Grön |
| Extra färger | Svart |
| Bredden på produkten | 5 cm |
| Skriv tejp | Halkskyddstejp |
| Längd tejp | Sorry, but I need more context to provide a proper translation. Could you please provide the full text you want translated? |
| Translate "Dikte band" to Swedish: Dikte band | 0,8 mm |
| Maximala företagstemperaturen °C | 80 °C |
| Minimala företagstemperatur °C | 0 °C |
| The translation of "Gloeitijd" from Dutch to Swedish is "Glödtid". | 1 timme |
| Material | PET (polyetylentereftalat) |