
Upplev precision med dessa högkvalitativa metallfilmresistorer, som har hög stabilitet, låg tolerans och låg temperaturkoefficient.
Levererar konsekvent prestanda i dina kretsar, 1/4W 100K-motstånden är perfekta för applikationer som kräver tillförlitlig och noggrann resistans.
Dessa resistorer är utformade för att minimera ljudproduktion och är perfekta för ljudbearbetning, vilket garanterar renare ljudkvalitet. Med sin robusta konstruktion klarar de tuffa förhållanden och är därmed lämpliga för både stabila och dynamiska miljöer.
| varumärke | RB |
| Modell | MA100K0 |
| Motstånd | 0 Ω Färgkodningsverktyg för motstånd |
| Tolerans | 0 % |
| Primära färger | Blå |
| Extra färger | grå |
| Bredden på produkten | 6,5 mm |
| Vikt Produkt | 0,28 g |
| Diametereenhet | 2,3 mm |
| Typ montage | Kretskort |
| Extra kleuren gedetailleerd vertaald naar het Zweeds is "Extra färger i detalj". | Metall |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 155 °C |
| Minimala företagstemperatur | -55 °C |
| Maximale bedrijfsspanning" in het Zweeds, in een informele toon, zou vertaald worden naar "Maximal driftspänning." | 250 V |
| The term "Weerstandstechnologie" seems to be in Dutch and it appears to be a combination of the words "weerstand" (resistance) and "technologie" (technology). If you want to translate this into Swedish informally, you would say "motståndsteknologi". | Metallfilm |
| Kraft | 0 W |
| Material | Metall |