
Upplev den överlägsna prestandan hos METALFILM RES. 1/4W 2K4 motstånd av metallfilm, kända för sin enastående stabilitet och precision.
Dessa motstånd har låg tolerans och låg temperaturkoefficient, vilket säkerställer jämn prestanda även i varierande miljöförhållanden.
Perfekta för olika elektroniska tillämpningar, från ljudutrustning till precisionsmätningsenheter, är de designade för att vara tillförlitliga och hålla länge.
Tänk på dem som ryggraden i dina elektroniska kretsar, som ger pålitligt motstånd där det behövs som mest.
| varumärke | RB |
| Modell | MA2K4 |
| Motstånd | 0 Ω Färgkodningsverktyg för motstånd |
| Tolerans | 0 % |
| Primära färger | Blå |
| Extra färger | grå |
| Bredden på produkten | 6,5 mm |
| Vikt Produkt | 0,28 g |
| Diametereenhet | 2,3 mm |
| Typ montage | Kretskort |
| Extra kleuren gedetailleerd vertaald naar het Zweeds is "Extra färger i detalj". | Metall |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 155 °C |
| Minimala företagstemperatur | -55 °C |
| Maximale bedrijfsspanning" in het Zweeds, in een informele toon, zou vertaald worden naar "Maximal driftspänning." | 250 V |
| The term "Weerstandstechnologie" seems to be in Dutch and it appears to be a combination of the words "weerstand" (resistance) and "technologie" (technology). If you want to translate this into Swedish informally, you would say "motståndsteknologi". | Metallfilm |
| Kraft | 0 W |
| Material | Metall |