
Upplev smidig ljusstyrning med den här mini LED-dimmern, speciellt designad för bostäder. Dess kompakta design passar enkelt in i en vanlig väggdosa, vilket ger en bekväm integration.
Styrd av en enda extern knapp, erbjuder denna dimmer användarvänlighet och precision. Den har avancerad elektronik med tre skyddsfunktioner: omvänd polaritet, överlast och kortslutningsskydd, vilket garanterar säkerhet och pålitlighet.
Oavsett om du justerar stämningsbelysningen för en mysig kväll eller finjusterar ljusstyrkan för att läsa, erbjuder denna dimmer mångsidiga användningar och blir en viktig del av alla hemmabelysningssystem.
| varumärke | Velleman |
| Modell | CHLSC7 |
| Kabellängd | 0,2 m |
| Primära färger | Vit |
| Extra färger | Röd, Svart |
| Diepte van het product kan informeel vertaald worden naar het Zweeds als: "Produktets djup". | 0,8 cm |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 1,3 cm |
| Bredden på produkten | 4 cm |
| Vikt Produkt | 15 g |
| Maximal nominell strömstyrka | Sure, here's the translation to Swedish: 5 A |
| Skydd mot kortslutning | Nej |
| Ingångsspänning VDC 1 | 12 V |
| Ingångsspänning VDC 2 | 24 V |
| Bescherming tegen overbelasting vertaald naar het Zweeds is "Skydd mot överbelastning". | Nej |
| Diepte LED-dimmer | 8 mm |
| Hoogte LED-dimmer | 13 mm |
| Bredd LED-dimmer | 40 mm |
| Maximal ingångsström | Sure, here's the translation to Swedish: 5 A |
| Maximal LED-ström nominell belastning | Sure, here's the translation to Swedish: 5 A |
| PWM-frekvensvärde | 1000 Hz |
| LED-utgång kortslutning | Nej |
| Minnesfunktion | Nej |
| Återstart efter skydd | Nej |
| Omvänd polaritet | Nej |
| På / Av knapp | Nej |
| Material | magmuskler |