
Den här kompakta oljeradiatorn från Perel har en kraftfull effekt på 700 W, med 7 värmeelement och en inbyggd termostat. Designen värmer oljan i enheten effektivt, vilket gör att den avger värme under en längre tid även efter att den stängts av.
Ingen oljebyte behövs, vilket ger en problemfri användning. En överhettningssäkerhetsfunktion stänger automatiskt av enheten om den blir för varm, vilket ger dig lugn och ro.
Ett smidigt handtag längst upp gör den lätt att flytta, vilket gör den perfekt för extra uppvärmning i olika utrymmen.
| varumärke | Perel |
| Modell | TC78007 |
| Primära färger | Vit |
| Diepte van het product kan informeel vertaald worden naar het Zweeds als: "Produktets djup". | 33 cm |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 38 cm |
| Bredden på produkten | 14 cm |
| Vikt Produkt | 3,3 kg |
| Automatische uitschakelfunctie is in het Zweeds: Automatisk avstängningsfunktion | Ja |
| Met handtags | Ja |
| Språk i manualen | Nederlands, Engels, Frans, Duits, Pools, Portugees, SpaansIn Swedish (informal):Nederländska, engelska, franska, tyska, polska, portugisiska, spanska |
| Ingångsfrekvensområde | 50/60 Hz |
| Strömförbrukningseffekt | 700 W |
| Minimalt ingångsspänning VAC | 220 V |
| Maximal ingångsspänning VAC | 240 V |
| Timer på svenska är "timer". | Nej |
| Kabel ingår | Ja |
| Termostat | Ja |
| Med hjul | Nej |
| Bescherming tegen oververhitting vertaald naar het Zweeds is: "Skydd mot överhettning". | Ja |
| Skydd mot vältning | Nej |
| Typ vloeistof | Sure, here's a translation to Swedish: Oljan |
| Vätskefylld | Ja |
| Antal element | 7 |