
Denna skyddshylsa för stickkontakter garanterar säkerhet utomhus med sin robusta IP44-klassning. Skydda dina elektriska anslutningar från damm, smuts och stänk, vilket gör den perfekt för trädgårdsutrustning.
Oavsett om du tänder julbelysningen eller sätter upp tillfälliga arbetsstationer utomhus, ger det här skyddet pålitligt skydd. Det tåliga materialet står emot slitage och stärker stabiliteten i dina vanliga elektriska installationer.
Lätt att installera och kompatibel med de flesta kontakter, den ger lugn och ro genom att skydda mot oväntade väderförändringar och förlänga livslängden på din utrustning.
| varumärke | Perel |
| Modell | EPPGR |
| Primära färger | Grön |
| Extra färger | Blå |
| Bredden på produkten | 210 mm |
| Vikt Produkt | 150 g |
| IP-värde | IP44 |
| Plats för användning | Binnen en buiten" in Swedish is "Inne och ute". |
| Diametereenhet | 80 mm |
| Typ montage | Hangend, Skruv, Väggmontering |
| Met montageaccessoires | Ja |
| Maximal kabeldiameter (mm) | 9 mm |
| Minsta kabeldiameter (mm) | 6,5 mm |
| Barnskydd | Ja |
| Material | PP (polypropen) |