
Reservespetsen för avlödningspumpen är en precisionsdesignad 2 mm avlödningspumpspets, skapad för att effektivt ta bort lödtenn från elektroniska komponenter. Den hållbara konstruktionen gör att den håller länge, även vid flitig användning.
Fördelarna inkluderar enkel borttagning av lödtenn, lätt att fästa på din lödpump, och kompatibilitet med många olika pumpar. Dess storlek på 2 mm möjliggör exakt riktning, vilket minskar risken för skador på känsliga kretsar.
Använd det här utbytestipset för att behålla smidig funktionalitet vid reparationsarbete och elektroniskt underhåll, och se till att varje avlödningsprocess är snabb, ren och effektiv.
| varumärke | Velleman |
| Modell | BIT/DESOL3 |
| Primära färger | grå |
| Diepte van het product kan informeel vertaald worden naar het Zweeds als: "Produktets djup". | 0,75 cm |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 5,5 cm |
| Bredden på produkten | 4 cm |
| Vikt Produkt | 3,5 g |
| Prima detaljerade färger | Metall |
| Tips innendiameter | 2 mm |
| Material | Metall |