
Den 1,75 mm PLA-filamenten med satinrosfinish erbjuder en mjuk, silkeslen glans som förbättrar färgens ljusstyrka och sprider ljuset från olika vinklar, vilket skapar en unik glanseffekt.
Den här satin-PLA:n är utformad för att fungera med alla 3D-skrivare, så att du kan skriva ut utan problem. För bästa resultat, skriv ut långsamt vid lägre temperaturer för att förstärka den silkeslika ytan.
Varje 750 g rulle är noggrant designad för att ge jämn prestanda, vilket gör den perfekt för att skapa imponerande visuella komponenter med ett elegant, skimrande utseende.
| varumärke | Velleman |
| Modell | PLA175PIS07S |
| Primära färger | Rosa |
| Extra färger | Svart |
| Bredden på produkten | 5,5 cm |
| Vikt Produkt | 750 g |
| Diametereenhet | 20 cm |
| Antal stycken | 1 |
| Slagkraft per kvadratmeter | 7,5 kJ |
| Biologiskt nedbrytbart | Ja |
| Maximal utskriftstemperatur | 210 °C |
| Minimala utskriftstemperaturen | 180 °C |
| Soortelijk gewicht på svenska är "densitet". | 1,24 g/cm³ |
| The translation for "Haspel" to Swedish is "haspel." If you meant the entire sentence, could you please provide more context or clarify the text you'd like translated? | Ja |
| Diameter tråd | 1,75 mm |
| Material | Polymjölksyra (PLA) |
| Typ av tråd | PLA satin |