
Upplev precision med WEERSTAND 1/4W 10E motståndet, noggrant tillverkat med högkvalitativt kolfilm. Designat för stabilitet och pålitlighet i olika elektroniska kretsar.
Fördelarna inkluderar enastående prestanda i både låg- och högfrekventa tillämpningar, robust temperaturkoefficient och överlägset korrosionsmotstånd. Perfekt för ljudutrustning, belysningssystem och avancerad signalbehandling. Det är som att ha en pålitlig beskyddare för dina elektroniska apparater, som garanterar stabil prestanda även i de mest krävande situationerna.
| varumärke | RB |
| Modell | RA10E0 |
| Motstånd | 0 Ω Färgkodningsverktyg för motstånd |
| Tolerans | 0 % |
| Primära färger | Brun |
| Extra färger | grå |
| Bredden på produkten | 6,5 mm |
| Vikt Produkt | 0,28 g |
| Diametereenhet | 2,3 mm |
| Typ montage | Kretskort |
| Extra kleuren gedetailleerd vertaald naar het Zweeds is "Extra färger i detalj". | Metall |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 155 °C |
| Minimala företagstemperatur | -55 °C |
| Maximale bedrijfsspanning" in het Zweeds, in een informele toon, zou vertaald worden naar "Maximal driftspänning." | 250 V |
| The term "Weerstandstechnologie" seems to be in Dutch and it appears to be a combination of the words "weerstand" (resistance) and "technologie" (technology). If you want to translate this into Swedish informally, you would say "motståndsteknologi". | Kolfilm |
| Kraft | 0 W |
| Material | The translation of "Koolstof" to Swedish is "Kol." |