
Upplev hållbarhet med WEERSTAND 1/4W 33E, ett högkvalitativt kolfilmsmotstånd designat för precision och effektivitet.
Den här produkten har ett motstånd på 33 ohm med en effektkapacitet på 0,25 watt, vilket garanterar pålitlig prestanda i olika elektroniska tillämpningar. Dess kompakta design är perfekt för projekt där utrymmet är viktigt.
Perfekta för att hantera elektriska strömmar i prylar, dessa resistorer hjälper till att hålla kretsarna stabila och pålitliga. Från hobbyprojekt till invecklade apparater, de levererar konsekventa och pålitliga resultat.
| varumärke | RB |
| Modell | RA33E0 |
| Motstånd | 0 Ω Färgkodningsverktyg för motstånd |
| Tolerans | 0 % |
| Primära färger | Brun |
| Extra färger | grå |
| Bredden på produkten | 6,5 mm |
| Vikt Produkt | 0,28 g |
| Diametereenhet | 2,3 mm |
| Typ montage | Kretskort |
| Extra kleuren gedetailleerd vertaald naar het Zweeds is "Extra färger i detalj". | Metall |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 155 °C |
| Minimala företagstemperatur | -55 °C |
| Maximale bedrijfsspanning" in het Zweeds, in een informele toon, zou vertaald worden naar "Maximal driftspänning." | 250 V |
| The term "Weerstandstechnologie" seems to be in Dutch and it appears to be a combination of the words "weerstand" (resistance) and "technologie" (technology). If you want to translate this into Swedish informally, you would say "motståndsteknologi". | Kolfilm |
| Kraft | 0 W |
| Material | The translation of "Koolstof" to Swedish is "Kol." |