
Kolla in precisionen med WEERSTAND 1/4W 560E, en högkvalitativ kolfilmsresistor. Den är gjord för att klara 0,25-watts belastningar och säkerställer stabilitet i prestandakritiska kretsar.
De viktigaste fördelarna inkluderar pålitligt motstånd, minimal ljudgenerering och utmärkt termisk stabilitet. Perfekt för ljudapplikationer, strömförsörjningar och olika elektroniska kretsar, denna resistor förbättrar hela kretsens effektivitet.
Tänk på WEERSTAND 1/4W 560E som det stadiga hjärtslaget i en elektronisk apparat, som håller ett jämnt flöde och skyddar mot elektriska störningar. Upplev enastående tillförlitlighet med den här viktiga komponenten i dina projekt.
| varumärke | RB |
| Modell | RA560E0 |
| Motstånd | 0 Ω Färgkodningsverktyg för motstånd |
| Tolerans | 0 % |
| Primära färger | Brun |
| Extra färger | grå |
| Bredden på produkten | 6,5 mm |
| Vikt Produkt | 0,28 g |
| Diametereenhet | 2,3 mm |
| Typ montage | Kretskort |
| Extra kleuren gedetailleerd vertaald naar het Zweeds is "Extra färger i detalj". | Metall |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 155 °C |
| Minimala företagstemperatur | -55 °C |
| Maximale bedrijfsspanning" in het Zweeds, in een informele toon, zou vertaald worden naar "Maximal driftspänning." | 250 V |
| The term "Weerstandstechnologie" seems to be in Dutch and it appears to be a combination of the words "weerstand" (resistance) and "technologie" (technology). If you want to translate this into Swedish informally, you would say "motståndsteknologi". | Kolfilm |
| Kraft | 0 W |
| Material | The translation of "Koolstof" to Swedish is "Kol." |