
WEERSTAND 10W 0E47. Den här trådlindade cementmotståndet har ett keramiskt hölje som stödjer snabb värmeavledning. Designen ger ett utmärkt skydd mot stötar och fukt, vilket ökar hållbarheten under tuffa förhållanden.
Specifika användningsområden inkluderar strömbegränsare och frånkopplingskomponenter i kretsar. Med sitt låga motståndsområde är det perfekt för precisions-elektronik och kan även användas i strömförsörjningar. Exemplaret kan effektivt avleda värme, ungefär som en effektiv radiator i ett värmesystem, och är designat för konsekvent prestanda.
| varumärke | RB |
| Modell | RF0E47 |
| Motstånd | 0 Ω Färgkodningsverktyg för motstånd |
| Tolerans | 0 % |
| Primära färger | Vit |
| Extra färger | grå |
| Diepte van het product kan informeel vertaald worden naar het Zweeds als: "Produktets djup". | 9,5 mm |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 9 mm |
| Bredden på produkten | 48 mm |
| Vikt Produkt | 9,86 g |
| Typ montage | Kretskort |
| Extra kleuren gedetailleerd vertaald naar het Zweeds is "Extra färger i detalj". | Metall |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 155 °C |
| Minimala företagstemperatur | -55 °C |
| Maximale bedrijfsspanning" in het Zweeds, in een informele toon, zou vertaald worden naar "Maximal driftspänning." | 250 V |
| The term "Weerstandstechnologie" seems to be in Dutch and it appears to be a combination of the words "weerstand" (resistance) and "technologie" (technology). If you want to translate this into Swedish informally, you would say "motståndsteknologi". | Cement |
| Kraft | 0 W |
| Material | Keramik |