
WEERSTAND 10W 3K9. Den här trådlindade cementmotståndet med ett keramiskt hölje ger snabb termisk dissipation och erbjuder utmärkt motståndskraft mot stötar och fukt.
Med en effekt på 10 watt ger den konstant prestanda i elektroniska kretsar. Det keramiska höljet garanterar långvarig tillförlitlighet, även under extrema förhållanden.
Ideaal voor gebruik in voedingen, versterkers en andere toepassingen waar het belangrijk is om warmte goed af te voeren. Er is een aanbod met lage weerstand beschikbaar voor specifieke eisen.
| varumärke | RB |
| Modell | RF3K9 |
| Motstånd | 0 Ω Färgkodningsverktyg för motstånd |
| Tolerans | 0 % |
| Primära färger | Vit |
| Extra färger | grå |
| Diepte van het product kan informeel vertaald worden naar het Zweeds als: "Produktets djup". | 9,5 mm |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 9 mm |
| Bredden på produkten | 48 mm |
| Vikt Produkt | 9,86 g |
| Typ montage | Kretskort |
| Extra kleuren gedetailleerd vertaald naar het Zweeds is "Extra färger i detalj". | Metall |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 155 °C |
| Minimala företagstemperatur | -55 °C |
| Maximale bedrijfsspanning" in het Zweeds, in een informele toon, zou vertaald worden naar "Maximal driftspänning." | 250 V |
| The term "Weerstandstechnologie" seems to be in Dutch and it appears to be a combination of the words "weerstand" (resistance) and "technologie" (technology). If you want to translate this into Swedish informally, you would say "motståndsteknologi". | Cement |
| Kraft | 0 W |
| Material | Keramik |