
WEERSTAND 1W 390K ger topprestanda med högkvalitativa kolfilmresistorer som är designade för precision och hållbarhet. Perfekt för elektroniska projekt och pålitlig kretsdesign.
Specifikationer: 1 Watt, 390K Ohm motstånd. Klarar värme och håller sig stabilt även under krävande förhållanden. Perfekt för att justera signalstyrkor och uppnå önskat strömflöde. Lätt att löda och integrera i vilken elektronisk uppsättning som helst, vilket gör det viktigt för specialanpassade elektroniska projekt.
| varumärke | RB |
| Modell | RC390K0 |
| Motstånd | 0 Ω Färgkodningsverktyg för motstånd |
| Tolerans | 0 % |
| Primära färger | Brun |
| Extra färger | grå |
| Bredden på produkten | 11,5 mm |
| Vikt Produkt | 0,97 g |
| Diametereenhet | 4 mm |
| Typ montage | Kretskort |
| Extra kleuren gedetailleerd vertaald naar het Zweeds is "Extra färger i detalj". | Metall |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 155 °C |
| Minimala företagstemperatur | -55 °C |
| Maximale bedrijfsspanning" in het Zweeds, in een informele toon, zou vertaald worden naar "Maximal driftspänning." | 1000 V |
| The term "Weerstandstechnologie" seems to be in Dutch and it appears to be a combination of the words "weerstand" (resistance) and "technologie" (technology). If you want to translate this into Swedish informally, you would say "motståndsteknologi". | Kolfilm |
| Kraft | 0 W |
| Material | The translation of "Koolstof" to Swedish is "Kol." |