
WEERSTAND 1W 560K är noggrant tillverkad och ger pålitlighet för olika elektroniska applikationer. Denna högkvalitativa kolfilmsresistor säkerställer stabil prestanda och noggrannhet.
Fördelarna inkluderar utmärkt spänningsstabilitet och låg brusnivå. Perfekt för kretsinställning, energireglering och signalbypass, dess design lovar långvarig hållbarhet.
| varumärke | RB |
| Modell | RC560K0 |
| Motstånd | 0 Ω Färgkodningsverktyg för motstånd |
| Tolerans | 0 % |
| Primära färger | Brun |
| Extra färger | grå |
| Bredden på produkten | 11,5 mm |
| Vikt Produkt | 0,97 g |
| Diametereenhet | 4 mm |
| Typ montage | Kretskort |
| Extra kleuren gedetailleerd vertaald naar het Zweeds is "Extra färger i detalj". | Metall |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 155 °C |
| Minimala företagstemperatur | -55 °C |
| Maximale bedrijfsspanning" in het Zweeds, in een informele toon, zou vertaald worden naar "Maximal driftspänning." | 1000 V |
| The term "Weerstandstechnologie" seems to be in Dutch and it appears to be a combination of the words "weerstand" (resistance) and "technologie" (technology). If you want to translate this into Swedish informally, you would say "motståndsteknologi". | Kolfilm |
| Kraft | 0 W |
| Material | The translation of "Koolstof" to Swedish is "Kol." |