
Upplev precision med WEERSTAND 1W 820E, en högkvalitativ motstånd i kolfilm.
Med ett motstånd på 820 ohm och en effekttålighet på 1 watt ser den här komponenten till att strömmen regleras effektivt och att signalstörningarna hålls till ett minimum.
Perfekt för elektroniska kretsar som behöver effektiv värmeavledning och låg brusnivå, fungerar den pålitligt på både små och stora projekt, ungefär som en erfaren dirigent som harmoniserar en orkester.
| varumärke | RB |
| Modell | RC820E0 |
| Motstånd | 0 Ω Färgkodningsverktyg för motstånd |
| Tolerans | 0 % |
| Primära färger | Brun |
| Extra färger | grå |
| Bredden på produkten | 11,5 mm |
| Vikt Produkt | 0,97 g |
| Diametereenhet | 4 mm |
| Typ montage | Kretskort |
| Extra kleuren gedetailleerd vertaald naar het Zweeds is "Extra färger i detalj". | Metall |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 155 °C |
| Minimala företagstemperatur | -55 °C |
| Maximale bedrijfsspanning" in het Zweeds, in een informele toon, zou vertaald worden naar "Maximal driftspänning." | 1000 V |
| The term "Weerstandstechnologie" seems to be in Dutch and it appears to be a combination of the words "weerstand" (resistance) and "technologie" (technology). If you want to translate this into Swedish informally, you would say "motståndsteknologi". | Kolfilm |
| Kraft | 0 W |
| Material | The translation of "Koolstof" to Swedish is "Kol." |