
Denna WEERSTAND 5W 10K är ett trådlindat cementmotstånd med ett keramiskt hölje som möjliggör supersnabb värmeavledning.
Dankzij deze stevige constructie is de weerstand heel goed bestand tegen zowel schokken als vochtigheid, wat de duurzaamheid verlengt in veeleisende omgevingen.
Med en effekt på 5 watt och ett motstånd på 10 kilo-ohm är den perfekt för användningar där robusthet och pålitlighet är viktigt. Ett sortiment med låg resistans ger mångsidiga möjligheter för olika tekniska krav.
| varumärke | RB |
| Modell | RE10K0 |
| Motstånd | 0 Ω Färgkodningsverktyg för motstånd |
| Tolerans | 0 % |
| Primära färger | Vit |
| Extra färger | grå |
| Diepte van het product kan informeel vertaald worden naar het Zweeds als: "Produktets djup". | 9,5 mm |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 9 mm |
| Bredden på produkten | 22 mm |
| Vikt Produkt | 4,35 g |
| Typ montage | Kretskort |
| Extra kleuren gedetailleerd vertaald naar het Zweeds is "Extra färger i detalj". | Metall |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 155 °C |
| Minimala företagstemperatur | -55 °C |
| Maximale bedrijfsspanning" in het Zweeds, in een informele toon, zou vertaald worden naar "Maximal driftspänning." | 250 V |
| The term "Weerstandstechnologie" seems to be in Dutch and it appears to be a combination of the words "weerstand" (resistance) and "technologie" (technology). If you want to translate this into Swedish informally, you would say "motståndsteknologi". | Cement |
| Kraft | 0 W |
| Material | Keramik |