
WEERSTAND 5W 1E. Den här trådlindade cementmotståndet, innesluten i ett hållbart keramikhölje, ser till att snabbt bli av med värmen och har fantastisk motståndskraft mot stötar och fukt.
Specifikationer:
Den kompakta designen gör den idealisk för trånga utrymmen, medan den robusta konstruktionen säkerställer långvarig pålitlighet. Passar för olika tillämpningar, inklusive strömförsörjningar, förstärkare och precisionskretsar, och den ger konsekvent prestanda under varierande miljöförhållanden.
| varumärke | RB |
| Modell | RE1E0 |
| Motstånd | 0 Ω Färgkodningsverktyg för motstånd |
| Tolerans | 0 % |
| Primära färger | Vit |
| Extra färger | grå |
| Diepte van het product kan informeel vertaald worden naar het Zweeds als: "Produktets djup". | 9,5 mm |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 9 mm |
| Bredden på produkten | 22 mm |
| Vikt Produkt | 4,35 g |
| Typ montage | Kretskort |
| Extra kleuren gedetailleerd vertaald naar het Zweeds is "Extra färger i detalj". | Metall |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 155 °C |
| Minimala företagstemperatur | -55 °C |
| Maximale bedrijfsspanning" in het Zweeds, in een informele toon, zou vertaald worden naar "Maximal driftspänning." | 250 V |
| The term "Weerstandstechnologie" seems to be in Dutch and it appears to be a combination of the words "weerstand" (resistance) and "technologie" (technology). If you want to translate this into Swedish informally, you would say "motståndsteknologi". | Cement |
| Kraft | 0 W |
| Material | Keramik |