
WEERSTAND 5W 2K2 är ett tåligt trådlindat cementmotstånd designat för pålitlighet och hållbarhet. Med ett keramiskt hölje ger den enastående värmeavledning, vilket gör den perfekt för situationer där värme måste släppas ut snabbt.
Tack vare de stöt- och fuktbeständiga egenskaperna presterar den bra under tuffa förhållanden, vilket gör den lämplig för både inomhus- och utomhusbruk. På grund av alternativen med låg resistans kan den användas på många olika sätt i kretsar där noggrannhet och stabilitet behövs.
| varumärke | RB |
| Modell | RE2K2 |
| Motstånd | 0 Ω Färgkodningsverktyg för motstånd |
| Tolerans | 0 % |
| Primära färger | Vit |
| Extra färger | grå |
| Diepte van het product kan informeel vertaald worden naar het Zweeds als: "Produktets djup". | 9,5 mm |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 9 mm |
| Bredden på produkten | 22 mm |
| Vikt Produkt | 4,35 g |
| Typ montage | Kretskort |
| Extra kleuren gedetailleerd vertaald naar het Zweeds is "Extra färger i detalj". | Metall |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 155 °C |
| Minimala företagstemperatur | -55 °C |
| Maximale bedrijfsspanning" in het Zweeds, in een informele toon, zou vertaald worden naar "Maximal driftspänning." | 250 V |
| The term "Weerstandstechnologie" seems to be in Dutch and it appears to be a combination of the words "weerstand" (resistance) and "technologie" (technology). If you want to translate this into Swedish informally, you would say "motståndsteknologi". | Cement |
| Kraft | 0 W |
| Material | Keramik |