
WEERSTAND 5W 33E0 är en trådlindad cementmotstånd som är utformad för att på ett tillförlitligt sätt stå emot höga laster. Tack vare det keramiska höljet säkerställer designen snabb termisk dissipation, vilket förhindrar överhettning och förbättrar den övergripande prestandan.
Dit onderdeel is bestand tegen schokken en vocht, perfect voor gebruik in ruwe omgevingen. Of het nu om industriële apparatuur of consumentenelektronica gaat, de stevige constructie zorgt voor een lange levensduur.
Met een vermogen på 5 watt och ett lågt motståndsområde ger WEERSTAND 5W 33E0 flexibilitet för olika användningssituationer. Den ökar systemsäkerhet och tillförlitlighet, så att elektriska kretsar kan fungera optimalt.
| varumärke | RB |
| Modell | RE33E0 |
| Motstånd | 0 Ω Färgkodningsverktyg för motstånd |
| Tolerans | 0 % |
| Primära färger | Vit |
| Extra färger | grå |
| Diepte van het product kan informeel vertaald worden naar het Zweeds als: "Produktets djup". | 9,5 mm |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 9 mm |
| Bredden på produkten | 22 mm |
| Vikt Produkt | 4,35 g |
| Typ montage | Kretskort |
| Extra kleuren gedetailleerd vertaald naar het Zweeds is "Extra färger i detalj". | Metall |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 155 °C |
| Minimala företagstemperatur | -55 °C |
| Maximale bedrijfsspanning" in het Zweeds, in een informele toon, zou vertaald worden naar "Maximal driftspänning." | 250 V |
| The term "Weerstandstechnologie" seems to be in Dutch and it appears to be a combination of the words "weerstand" (resistance) and "technologie" (technology). If you want to translate this into Swedish informally, you would say "motståndsteknologi". | Cement |
| Kraft | 0 W |
| Material | Keramik |