
WEERSTAND 5W 4K7 är ett högkvalitativt trådlindat cementmotstånd med ett hållbart keramiskt hölje som ser till att värmen avleds effektivt.
Deze weerstand levert uitstekende prestaties onder zware omstandigheden dankzij zijn weerstand tegen schokken en vochtigheid. Ideaal voor toepassingen die betrouwbaarheid vereisen.
Tillgängligheten av varianter med låg resistans gör det enkelt att möta olika specifika behov.
| varumärke | RB |
| Modell | RE4K7 |
| Motstånd | 0 Ω Färgkodningsverktyg för motstånd |
| Tolerans | 0 % |
| Primära färger | Vit |
| Extra färger | grå |
| Diepte van het product kan informeel vertaald worden naar het Zweeds als: "Produktets djup". | 9,5 mm |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 9 mm |
| Bredden på produkten | 22 mm |
| Vikt Produkt | 4,35 g |
| Typ montage | Kretskort |
| Extra kleuren gedetailleerd vertaald naar het Zweeds is "Extra färger i detalj". | Metall |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 155 °C |
| Minimala företagstemperatur | -55 °C |
| Maximale bedrijfsspanning" in het Zweeds, in een informele toon, zou vertaald worden naar "Maximal driftspänning." | 250 V |
| The term "Weerstandstechnologie" seems to be in Dutch and it appears to be a combination of the words "weerstand" (resistance) and "technologie" (technology). If you want to translate this into Swedish informally, you would say "motståndsteknologi". | Cement |
| Kraft | 0 W |
| Material | Keramik |