
WEERSTAND 5W 8E2 är ett trådlindat cementmotstånd med ett starkt keramiskt hölje som möjliggör snabb värmeavledning. Det här motståndet är riktigt bra på att tåla stötar och fukt, vilket gör det perfekt för svåra miljöer.
Specifics:
Den keramiska strukturen ger tillförlitlig prestanda och konsistens i olika användningsområden, från industrimaskiner till hemelektronik. Det här motståndet är designat för att minimera fel och förlänga livslängden på dina prylar. En funktionell och mångsidig del som smidigt passar in i en mängd olika elektroniska projekt.
| varumärke | RB |
| Modell | RE8E2 |
| Motstånd | 0 Ω Färgkodningsverktyg för motstånd |
| Tolerans | 0 % |
| Primära färger | Vit |
| Extra färger | grå |
| Diepte van het product kan informeel vertaald worden naar het Zweeds als: "Produktets djup". | 9,5 mm |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 9 mm |
| Bredden på produkten | 22 mm |
| Vikt Produkt | 4,35 g |
| Typ montage | Kretskort |
| Extra kleuren gedetailleerd vertaald naar het Zweeds is "Extra färger i detalj". | Metall |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 155 °C |
| Minimala företagstemperatur | -55 °C |
| Maximale bedrijfsspanning" in het Zweeds, in een informele toon, zou vertaald worden naar "Maximal driftspänning." | 250 V |
| The term "Weerstandstechnologie" seems to be in Dutch and it appears to be a combination of the words "weerstand" (resistance) and "technologie" (technology). If you want to translate this into Swedish informally, you would say "motståndsteknologi". | Cement |
| Kraft | 0 W |
| Material | Keramik |