
Upplev precision med WEERSTAND METALFILM 0.6W 5% 270E resistorer. Skapade för pålitlighet ger dessa resistorer hög stabilitetsprestanda i elektroniska kretsar.
Med en effekt på 0,6 watt och ett resistansvärde på 270 ohm ser de till att ha en jämn elektrisk resistans i olika tillämpningar. Toleransen på 5% gör att det kan finnas små variationer, vilket gör att de kan anpassas efter specifika projektbehov.
Designade med en låg temperaturkoefficient behåller de sin prestanda även vid varierande temperaturer, ungefär som en termostat som håller ett rum jämnt och bekvämt. Dessa metallfilmresistorer är perfekta för alla som vill förbättra kretsens noggrannhet och effektivitet.
| varumärke | RB |
| Modell | FB270E0 |
| Motstånd | 0 Ω Färgkodningsverktyg för motstånd |
| Tolerans | 0 % |
| Primära färger | Brun |
| Extra färger | grå |
| Bredden på produkten | 6,5 mm |
| Vikt Produkt | 0,28 g |
| Diametereenhet | 2,3 mm |
| Typ montage | Kretskort |
| Extra kleuren gedetailleerd vertaald naar het Zweeds is "Extra färger i detalj". | Metall |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 155 °C |
| Minimala företagstemperatur | -55 °C |
| Maximale bedrijfsspanning" in het Zweeds, in een informele toon, zou vertaald worden naar "Maximal driftspänning." | 250 V |
| The term "Weerstandstechnologie" seems to be in Dutch and it appears to be a combination of the words "weerstand" (resistance) and "technologie" (technology). If you want to translate this into Swedish informally, you would say "motståndsteknologi". | Metallfilm |
| Kraft | 0 W |
| Material | Metall |