
Upplev förstklassig belysning med ALU-SWISS aluminiumprofil, speciellt designad för LED-remsor som mäter 6–8 mm. Gjord av anodiserat aluminium, vilket ger både hållbarhet och en snygg silverfinish som förhöjer vilket rum som helst.
Expert konstruerad är profilen 2 meter lång och smälter enkelt in i dina belysningsprojekt. Den smala designen ger en diskret men ändå effektiv belysning, perfekt för både dekorativa och praktiska ändamål.
Fördelarna inkluderar bättre skydd för LED-remsor, förbättrad värmeavledning och en snyggare look. Oavsett om det handlar om att belysa köksskåp eller ge stämningsfullt stöd, ser denna aluminiumprofil till att det alltid blir en proffsig finish.
| varumärke | LEDsON |
| Modell | AL-SS-2 |
| Primära färger | grå |
| Extra färger | Röd |
| Diepte van het product kan informeel vertaald worden naar het Zweeds als: "Produktets djup". | Sure! Could you please provide the text you'd like translated to Swedish? |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 15 mm |
| Bredden på produkten | 9,6 mm |
| Vikt Produkt | 450 g |
| Inre bredd | 8 mm |
| Typ montage | "Hängande, Byggande" |
| UV-beständig | Ja |
| Profielreeks in Swedish can be translated informally as "profilserie". | ALU-SCHWEIZ |
| Profieltyp | Sure, I can help with that, but I need the text you'd like translated to Swedish. Please provide the text you want to translate. |
| Termiskt skydd | Ja |
| Material | Eloxerad aluminium |