
PLA är ett starkt, användarvänligt och högkvalitativt PLA-filament, perfekt för 3D-utskrifter. Filamentet är lite modifierat, vilket gör att det behåller de typiska egenskaperna hos PLA, men ändå är ännu starkare och mindre sprött. Tack vare den låga krympfaktorn kommer PLA inte att deformeras när det svalnar. Polymjölksyra är en biologiskt nedbrytbar plast gjord av förnybara naturliga resurser och är ett av de mest populära materialen för 3D-utskrifter.
| varumärke | Velleman |
| Modell | PLA175R07 |
| Primära färger | Röd |
| Extra färger | Svart |
| Bredden på produkten | 5,5 cm |
| Vikt Produkt | 750 g |
| Diametereenhet | 20 cm |
| Antal stycken | 1 |
| Slagkraft per kvadratmeter | 7,5 kJ |
| Biologiskt nedbrytbart | Ja |
| Maximal utskriftstemperatur | 210 °C |
| Minimala utskriftstemperaturen | 180 °C |
| Soortelijk gewicht på svenska är "densitet". | 1,24 g/cm³ |
| The translation for "Haspel" to Swedish is "haspel." If you meant the entire sentence, could you please provide more context or clarify the text you'd like translated? | Ja |
| Diameter tråd | 1,75 mm |
| Material | Polymjölksyra (PLA) |
| Typ av tråd | PLA |