
Thermisk krympslang 4,5 mm transparent erbjuder mångsidiga lösningar för olika elektriska tillämpningar.
Krympslangen används universellt för att koppla ihop elektriska kablar och ger effektiv isolering för lödda punkter vid motstånd och kondensatorer. Tack vare den transparenta designen blir märkning och skydd av elektriska kablar enkelt och överskådligt.
Dessa vattentäta krympslangar skyddar dessutom metallstänger och rör från korrosion och ger ett extra lager skydd för antenner. De är perfekta för att koppla ihop fiberkablar och klarar av tuffa miljöer.
Tillverkad av halogenfritt, flexibelt och flamskyddande material, innehåller den här krympslangen inga skadliga ämnen som Pb, Cd, Hg, Cr+6, PBB och PBDE. Den kan användas säkert i slutna utrymmen där en flamskyddad halogenfri miljö krävs, som i tunnelbanan, skyskrapor, kollektivtrafik och fraktfartyg. UL 600V och F-märkning garanterar produktens tillförlitlighet och säkerhet.
| varumärke | Velleman |
| Modell | STB48C |
| Primära färger | The translation of "transparant" to Swedish is "transparent". |
| Extra färger | Svart |
| Vikt Produkt | 255 g |
| Diametereenhet | 4,8 mm |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 125 °C |
| Förlängning | 200 % |
| Antal stycken | 50 |
| The word "Brandbaarheid" is Dutch for "Flammability" or "Combustibility." In Swedish, this translates to "Brandbarhet." If you want to add a bit of informality, you could say "hur lätt något brinner." | Sure, here's the translation to Swedish: V W 1 |
| Krymptemperatur | 90 °C |
| Den radiala krympförhållandet. | 50 % |
| Längd krympslang | 1,2 m |
| Dielektrisk styrka i millimeter | 15 kV |
| The word "Concentriciteit" can be translated to Swedish as "Koncentricitet." | 65 % |
| Längdförändring | 5 % |
| Material | The term "Polyolefin" itself doesn't have a direct translation because it's a scientific/technical term. In Swedish, you could still refer to it as "Polyolefin." If you're looking to use it in a sentence informally, you might say:"Jag jobbar med polyolefin i mitt projekt." |