
Upplev exakt kontroll med den vertikala vippströmbrytaren SPDT ON-ON. Den här brytaren gör att du enkelt kan växla mellan två kretsar, vilket säkerställer pålitlig funktion i små utrymmen. Konstruerad för hållbarhet, integreras den enkelt i dina elektroniska projekt.
Fördelarna inkluderar en robust metallkonstruktion för lång hållbarhet, en smidig vippmekanism för enkel användning, och mångsidig användning inom bilindustrin, industri och hemelektronik. Den är klassad för hög elektrisk belastning och maximerar prestanda med minimal strömförlust.
Oavsett om du aktiverar eller inaktiverar komponenter i en krets ger den här strömbrytaren ett taktilt, hörbart klick för att säkerställa att den fungerar. Förbättra dina konstruktioner med en praktisk lösning som erbjuder enkel användning och pålitlig prestanda.
| varumärke | Daily Well |
| Modell | 8013 |
| Dielektrisk styrka | 1000 Vrms vid havsnivå |
| Isolationsmotstånd | min. 1000MΩ |
| Anteckning | - |
| Kontakten | 5A med resistiv belastning på 120Vac eller 28Vdc |
| Arbetstemperatur | -30°C till +85°C |
| ÖPPEN | Sure! Please provide the text you would like me to translate to Swedish. |
| "Elektrische levensduur" is translated informally to Swedish as "elektrisk livslängd." | 50 000 gör-och-bryt-cykler vid maxbelastning |
| Kontaktmotstånd | aanvankelijk max. 10mohm vid 2-4Vdc / 10mA för försilvrade och förgyllda kontakter |
| Behuizing (material) | Melamin av diallylfthalat (DAP) |
| The informal translation of "Steel" into Swedish is "Stål." | Förkromad mässing |
| Schroefdraad på svenska är "gänga." | vernicklad mässing |
| Sure, I can help with that. The word "Frame" can be translated informally to Swedish as "Ram". | Rostfritt stål |
| Kontakterna (materialen) | The informal translation of "verzilverd" to Swedish is "omsatt i pengar." |
| The word "Aansluitingen" can be translated to "Anslutningar" in Swedish. | Försilvrad mässing |
| "Middencontact" translates informally to Swedish as "Mittkontakt". | Försilvrad mässing |
| 2-3 | Sure! Here’s the translation into Swedish: PÅ |
| 2-1 | Sure! Here’s the translation into Swedish: PÅ |