
Upplev precision med VERTICALE TUIMELSCHAKELAAR SPDT ON-ON, designad för smidig elektronisk styrning.
Med en kompakt PCB-montering erbjuder den pålitlig växling mellan två kretsar.
Med robust konstruktion säkerställer den hållbarhet samtidigt som den bibehåller prestanda i krävande miljöer.
Perfekt för PCB-applikationer, den här switchen erbjuder enkel integration och förbättrar krafteffektiviteten.
Specifikationerna inkluderar en hållbar ställdon, ledande guldpläterade terminaler, och en livslängd på över 10 000 cykler, vilket passar både enkla och komplexa elektroniska projekt.
| varumärke | Daily Well |
| Modell | 8013C |
| Dielektrisk styrka | 1000 Vrms vid havsnivå |
| Isolationsmotstånd | min. 1000MΩ |
| Anteckning | Typ av PCB |
| Kontakten | 5A med resistiv belastning på 120Vac eller 28Vdc |
| Arbetstemperatur | -30°C till +85°C |
| ÖPPEN | Sure! Please provide the text you would like me to translate to Swedish. |
| "Elektrische levensduur" is translated informally to Swedish as "elektrisk livslängd." | 50 000 gör-och-bryt-cykler vid maxbelastning |
| Kontaktmotstånd | aanvankelijk max. 10mohm vid 2-4Vdc / 10mA för försilvrade och förgyllda kontakter |
| Behuizing (material) | Melamin av diallylfthalat (DAP) |
| The informal translation of "Steel" into Swedish is "Stål." | Förkromad mässing |
| Schroefdraad på svenska är "gänga." | vernicklad mässing |
| Sure, I can help with that. The word "Frame" can be translated informally to Swedish as "Ram". | Rostfritt stål |
| Kontakterna (materialen) | The informal translation of "verzilverd" to Swedish is "omsatt i pengar." |
| The word "Aansluitingen" can be translated to "Anslutningar" in Swedish. | Försilvrad mässing |
| "Middencontact" translates informally to Swedish as "Mittkontakt". | Försilvrad mässing |
| 2-3 | Sure! Here’s the translation into Swedish: PÅ |
| 2-1 | Sure! Here’s the translation into Swedish: PÅ |