
Upplev ultimat uppkoppling med vår vattentäta manliga multipin-kontakt med 5 precisionstillverkade stift. Den är designad för att klara tuffa miljöer och varje stift säkerställer en trygg och stabil anslutning, även när det är blött.
Fördelarna inkluderar hög motståndskraft mot vatteninträngning, hållbar konstruktion för långvarig prestanda och enkel installation med en lättanvänd låsmekanism. Perfekt för användning i marin elektronik, utomhusbelysningssystem och industriell utrustning, den utmärker sig i att säkerställa tillförlitlig överföring av data och ström där det är som viktigast.
Den robusta designen fungerar som en skydd mot slitage, precis som en riddarrustning som skyddar mot vädrets makter. Oavsett om du kopplar ihop viktiga system eller driver utomhusprylar, levererar den här kontakten oslagbar säkerhet och konsekvens.
| varumärke | Velleman |
| Modell | CUM5W |
| Primära färger | Svart |
| Diepte van het product kan informeel vertaald worden naar het Zweeds als: "Produktets djup". | 2,5 cm |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 2,5 cm |
| Bredden på produkten | 5,5 cm |
| Vikt Produkt | 19,5 g |
| IP-värde | "IP68" is a technical term and does not require translation. |
| Diametereenhet | 26 mm |
| Extra material | EPDM etylen propylen dien monomer, mässing |
| Antal Kontakter | 5 |
| Strömstyrka | 10 A |
| Typ koppling | För svetsning |
| Minimalt isolationsmotstånd | 500 MΩ |
| Maximal kontaktmotstånd | 5 MΩ |
| Vattentät | Ja |
| The word "Geslacht" in Dutch translates to "Kön" in Swedish. | The word "Mannelijk" translates to Swedish as "manlig." |
| Maximal kabeldiameter (mm) | 8,5 mm |
| Minsta kabeldiameter (mm) | 6,5 mm |
| "Doorslagspanning" is translated to Swedish informally as "genombrottsspänning". | 1000 V |
| Spänning | 0 V |
| Material | Nylon |