
WEERSTAND 10W 0E39. Med sin trådlindade cementkonstruktion och keramiska hölje erbjuder detta motstånd en robust lösning för termisk dissipation. Utmärkt motståndskraft mot stötar och fukt, perfekt för krävande miljöer.
Beschikt over: lage weerstand voor geavanceerde stroomregeling. Toepassingen zijn onder meer elektronica met hoge belasting en complexe schakelingen waar betrouwbaarheid essentieel is.Blir på: låg resistans för avancerad strömstyrning. Användningsområden inkluderar elektronik med hög belastning och komplexa kretsar där pålitlighet är viktigt.
| varumärke | RB |
| Modell | RF0E39 |
| Motstånd | 0 Ω Färgkodningsverktyg för motstånd |
| Tolerans | 0 % |
| Primära färger | Vit |
| Extra färger | grå |
| Diepte van het product kan informeel vertaald worden naar het Zweeds als: "Produktets djup". | 9,5 mm |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 9 mm |
| Bredden på produkten | 48 mm |
| Vikt Produkt | 9,86 g |
| Typ montage | Kretskort |
| Extra kleuren gedetailleerd vertaald naar het Zweeds is "Extra färger i detalj". | Metall |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 155 °C |
| Minimala företagstemperatur | -55 °C |
| Maximale bedrijfsspanning" in het Zweeds, in een informele toon, zou vertaald worden naar "Maximal driftspänning." | 250 V |
| The term "Weerstandstechnologie" seems to be in Dutch and it appears to be a combination of the words "weerstand" (resistance) and "technologie" (technology). If you want to translate this into Swedish informally, you would say "motståndsteknologi". | Cement |
| Kraft | 0 W |
| Material | Keramik |