
WEERSTAND 5W 100E är ett trådlindat cementmotstånd med ett avancerat keramiskt hölje som gör att det kan avge värme snabbt. Det här motståndet klarar stötar och fukt mycket bra, vilket garanterar långvarig prestanda även i tuffa miljöer.
Speciellt utformad för att prestera pålitligt, erbjuder den här resistorn robust skydd mot skiftande temperaturförhållanden. Använd produkten i olika elektroniska applikationer där noggrannhet och konsekvens är viktiga. Utbudet med låg resistans ger mångsidiga alternativ för olika kretsbehov.
| varumärke | RB |
| Modell | RE100E0 |
| Motstånd | 0 Ω Färgkodningsverktyg för motstånd |
| Tolerans | 0 % |
| Primära färger | Vit |
| Extra färger | grå |
| Diepte van het product kan informeel vertaald worden naar het Zweeds als: "Produktets djup". | 9,5 mm |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 9 mm |
| Bredden på produkten | 22 mm |
| Vikt Produkt | 4,35 g |
| Typ montage | Kretskort |
| Extra kleuren gedetailleerd vertaald naar het Zweeds is "Extra färger i detalj". | Metall |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 155 °C |
| Minimala företagstemperatur | -55 °C |
| Maximale bedrijfsspanning" in het Zweeds, in een informele toon, zou vertaald worden naar "Maximal driftspänning." | 250 V |
| The term "Weerstandstechnologie" seems to be in Dutch and it appears to be a combination of the words "weerstand" (resistance) and "technologie" (technology). If you want to translate this into Swedish informally, you would say "motståndsteknologi". | Cement |
| Kraft | 0 W |
| Material | Keramik |