Pololu Glideforce LACT12P-12V-10 Light-Duty linjärt ställdon med återkoppling: 25kgf, 12" slaglängd, 1,1"/s, 12V
Artikelnummer 54281 varumärke Pololu Modell 3653 Share Skriva en recension
Beskrivning Bilagor
Glideforce LACT12P-12V-10 Light-Duty linjärt ställdon med återkoppling: 25kgf, 12" slaglängd, 1,1"/s, 12V.
Detta 12 V lätta (LD) linjära ställdon med en växelreduktion på 10:1 kan lyfta laster upp till 25 kgf [55 lbs eller 250 N] och tål statiska belastningar upp till 250 kgf [550 lbs eller 2500 N]. Den har en maximal hastighet på 28 mm/s [1,1″/s] vid tomgång och 23 mm/s [0,9″/s] vid maximal belastning. Gränslägesbrytare i varje ände gör ställdonet lätt att kontrollera över hela rörelseomfånget, och snäckdriften säkerställer att axeln kommer att hålla sitt läge även när den inte är kraftfull. Den här versionen har en 12-tums slaglängd och en återkopplingspotentiometer som låter dig bestämma var ställdonet är i sin slaglängd.
Egenskaper
Varumärkesinformation
varumärke Pololu
Modell3653
Pololu
6 i yttre lager
Levereras inom 5 till 7 dagar
Visa volymrabatter Gratis frakt! (SE) 30 dagars avkylning Utmärkt betjäning
Alternativa produkter
Relaterade produkter
Kundfrågor
Recensioner
Pololu Glideforce LACT12P-12V-10 Light-Duty linjärt ställdon med återkoppling: 25kgf, 12" slaglängd, 1,1"/s, 12V Klicka på en stjärna för att lämna din recension