Pololu Glideforce LACT4P-12V-20 Light-Duty linjärt ställdon med återkoppling: 50kgf, 4" Stroke, 0,57"/s, 12V
Artikelnummer 54285 varumärke Pololu Modell 2305 Share Skriva en recension
Beskrivning Bilagor
Glideforce LACT4P-12V-20 Light-Duty linjärt ställdon med återkoppling: 50kgf, 4" Stroke, 0,57"/s, 12V.
Detta 12 V lätta (LD) linjära ställdon med en växelreduktion på 20:1 kan lyfta laster upp till 50 kgf [110 lbs eller 500 N] och tål statiska belastningar upp till 250 kgf [550 lbs eller 2500 N]. Den har en maxhastighet på 14,6 mm/s [0,57 ″/s] utan belastning och 12,3 mm/s [0,48 ″/s] vid maxbelastning. Gränslägesbrytare i varje ände gör ställdonet lätt att kontrollera över hela rörelseomfånget, och snäckdriften säkerställer att axeln kommer att hålla sitt läge även när den inte är kraftfull. Denna version har en 4-tums slaglängd och en återkopplingspotentiometer som låter dig bestämma var ställdonet befinner sig i sin slaglängd.
Egenskaper
Varumärkesinformation
varumärke Pololu
Modell2305
Pololu
12 i yttre lager
Levereras inom 5 till 7 dagar
Gratis frakt! (SE) 30 dagars avkylning Utmärkt betjäning
Alternativa produkter
Relaterade produkter
Kundfrågor
Recensioner
Pololu Glideforce LACT4P-12V-20 Light-Duty linjärt ställdon med återkoppling: 50kgf, 4" Stroke, 0,57"/s, 12V Klicka på en stjärna för att lämna din recension