Pololu Glideforce LACT2P-12V-10 Light-Duty linjärt ställdon med återkoppling: 25kgf, 2" Stroke, 1,1"/s, 12V
Artikelnummer 54271 varumärke Pololu Modell 3643 Share Skriva en recension
Beskrivning Bilagor
Detta 12 V lätta (LD) linjära ställdon med en växelreduktion på 10:1 kan lyfta laster upp till 25 kgf [55 lbs eller 250 N] och tål statiska belastningar upp till 250 kgf [550 lbs eller 2500 N]. Den har en maximal hastighet på 28 mm/s [1,1″/s] vid tomgång och 23 mm/s [0,9″/s] vid maximal belastning. Gränslägesbrytare i varje ände gör ställdonet lätt att kontrollera över hela rörelseomfånget, och snäckdriften säkerställer att axeln kommer att hålla sitt läge även när den inte är strömlös. Denna version har en 2-tums slaglängd och en återkopplingspotentiometer som låter dig bestämma var ställdonet är i sin slaglängd.
Egenskaper
Varumärkesinformation
varumärke Pololu
Modell3643
Pololu
7 i yttre lager
Levereras inom 5 till 7 dagar
Visa volymrabatter Gratis frakt! (SE) 30 dagars avkylning Utmärkt betjäning
Alternativa produkter
Relaterade produkter
Kundfrågor
Recensioner
Pololu Glideforce LACT2P-12V-10 Light-Duty linjärt ställdon med återkoppling: 25kgf, 2" Stroke, 1,1"/s, 12V Klicka på en stjärna för att lämna din recension