Pololu Glideforce LACT8P-12V-05 Light-Duty linjärt ställdon med återkoppling: 25kgf, 8" slaglängd (7,8" användbar), 1,7"/s, 12V
Artikelnummer 55661 varumärke Pololu Modell 2323 Share Skriva en recension
Beskrivning Bilagor
Glideforce LACT8P-12V-05 Light-Duty linjärt ställdon med återkoppling: 25kgf, 8" slaglängd (7,8" användbar), 1,7"/s, 12V.
Detta 12 V lätta (LD) linjära ställdon med en växelreduktion på 5:1 kan lyfta laster upp till 15 kgf [34 lbs eller 150 N] och tål statiska belastningar upp till 250 kgf [550 lbs eller 2500 N]. Den har en maxhastighet på 43,9 mm/s [1,73 ″/s] utan belastning och 36,5 mm/s [1,44 ″/s] vid maxbelastning. Gränslägesbrytare i varje ände gör ställdonet lätt att kontrollera över hela rörelseomfånget. Axeln håller sin position när den inte är kraftfull. Den här versionen har en 8-tums slaglängd (7,8 tum användbar) och en återkopplingspotentiometer som låter dig bestämma var ställdonet är i sin slaglängd.
Egenskaper
Varumärkesinformation
varumärke Pololu
Modell2323
Pololu
5 i yttre lager
Levereras inom 5 till 7 dagar
Visa volymrabatter Gratis frakt! (SE) 30 dagars avkylning Utmärkt betjäning
Alternativa produkter
Relaterade produkter
Kundfrågor
Recensioner
Pololu Glideforce LACT8P-12V-05 Light-Duty linjärt ställdon med återkoppling: 25kgf, 8" slaglängd (7,8" användbar), 1,7"/s, 12V Klicka på en stjärna för att lämna din recension