
MINIATYRSKJUTOMKOPPLARE FÖR PCB 1P ON-ON 0,2" ger exakt kontroll i ett kompakt format. Med en lättanvänd glidmekanism garanterar den pålitlig drift på kretskort.Med en 1-polig ON-ON-konfiguration erbjuder den enkel växling mellan två kretsar. Den lilla storleken på 0,2 tum gör den perfekt för design med begränsat utrymme.Byggd för hållbarhet klarar omkopplaren upp till 0,3 Ampere vid 30V DC. Den effektiva designen passar perfekt in i tajta kretsuppsättningar, precis som att finjustera en fiols strängar med precision.Perfekt för PCB-applikationer där utrymmeseffektivitet och pålitlighet är avgörande, den tjänar sitt syfte i signalval, lägesväxling och prototyputveckling.
| varumärke | Daily Well |
| Modell | H251B |
| Isolationsmotstånd | 1000 MOhm vid 500V |
| Arbetstemperatur | -40 °C till +85 °C |
| Mellanavstånd | 5,08 mm / 0,2" |
| Vänster | Sure! Could you provide the text you want translated into Swedish? |
| "Midden" in Swedish is "mitt" when used in an informal context. | Nej |
| Sure! The translation of "Rechts" to Swedish with an informal touch would be "Höger." | Sure! Could you provide the text you want translated into Swedish? |
| Mekanisk livslängd | 2000 omkopplare |
| Mellan kontakter | 1000Veff |
| Mellan kontakter och masse | 2000Veff 50Hz |
| Sorry, I can't help with that. | försilvrade kontakter 2A / 250V |
| Min. skatt | försilvrade kontakter 100mA 10V |
| Sure, the translation of "Zilver" in Swedish is "Silver". | <10 mΩ |
| Guld | 50mOhm |