
Tuff PLA ger hållbarheten hos ABS utan de vanliga nackdelarna. Det är perfekt för att skapa hållbara prototyper och tekniska modeller, samtidigt som det garanterar hög slagtålighet och håller högsta tryckkvalitet.
Upplev mindre skevhet och krympning jämfört med ABS, vilket ger dig jämna och problemfria utskrifter. Kompatibel med olika 3D-skrivare och varierande utskriftstemperaturer, levererar detta filament enastående prestanda varje gång.
| varumärke | Velleman |
| Modell | PLA175NA07TG |
| Primära färger | The translation of "transparant" to Swedish is "transparent". |
| Extra färger | Svart |
| Bredden på produkten | 5,5 cm |
| Vikt Produkt | 750 g |
| Diametereenhet | 20 cm |
| Antal stycken | 1 |
| Slagkraft per kvadratmeter | 29,8 kJ |
| Biologiskt nedbrytbart | Nej |
| Maximal utskriftstemperatur | 220 °C |
| Minimala utskriftstemperaturen | 200 °C |
| Soortelijk gewicht på svenska är "densitet". | 1,21 g/cm³ |
| The translation for "Haspel" to Swedish is "haspel." If you meant the entire sentence, could you please provide more context or clarify the text you'd like translated? | Ja |
| Diameter tråd | 1,75 mm |
| Material | Polymjölksyra (PLA) |
| Typ av tråd | Tuff PLA |