
Aluminium-kåpan för EDS101S ger ett robust skydd med en elegant design, vilket garanterar långvarig hållbarhet och en sofistikerad finish.
Specifikationerna inkluderar korrosionsbeständighet, lättviktig struktur och enkel installation, vilket gör det perfekt för ytor som utsätts för väder och vind.
Dess kompakta design hjälper till att minska hindren och gör det enkelt att integrera med befintliga system. Tänk på det som en sköld som inte bara täcker utan också förbättrar funktionaliteten med en minimal påverkan.
| varumärke | EtiamPro |
| Modell | EDS101S/SHIELD |
| Primära färger | grå |
| Diepte van het product kan informeel vertaald worden naar het Zweeds als: "Produktets djup". | 31,05 mm |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 97 mm |
| Bredden på produkten | 186,15 mm |
| Vikt Produkt | 80 g |
| Typ montage | Opbouw, Väggmontering |
| Maximal arbetstemperatur | 60 °C |
| Minimal arbetstemperatur | -40 °C |
| Maximala företagsfuktighet | 95 % |
| Minimala företagsfuktighet | 10 % |
| Material | Gegalvaniserad metall |