| Primära färger | Vit |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 290 mm |
| Vikt Produkt | 2 500 g |
| IP-värde | IP66 |
| Plats för användning | Binnen en buiten" in Swedish is "Inne och ute". |
| Ingångsspänning VDC | 12 V |
| Diametereenhet | 165,9 mm |
| Strömförbrukningseffekt | Sure, could you please provide the text you would like to have translated to Swedish? |
| Typ montage | Tak, Väggmontering |
| Förstoring | 15x optisk zoom, 16x digital zoom |
| Väderbeständig | Ja |
| Elektrisk skydd | Sure! Here's the informal translation to Swedish:Överspänningsskydd, Övergångsspänningsdämpning TVS, Skydd mot spänningsövergång |
| Prima detaljerade färger | Svart |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 65 °C |
| Minimala företagstemperatur | -30°C |
| Kompatibel med | Sure! Here's the translation: Android, iOS, Windows® |
| Typ minneskort | Micro SD, Micro SDHC, Micro SDXC |
| Justerbar vinkel | Nej |
| SD-kortplats | Ja |
| Strömförbrukning | Sure, here is the translation:"2 A" |
| Kameratyp | Nattseende (Ir LED:er), Pan tilt zoom-kamera (PTZ) |
| Kameraupplösning | 1920 x 1080 |
| Slutartid | 1/1 s-1/30 000 s |
| Antal pixlar | 2 |
| IR-lysdioder | Ja |
| Styrning via mobilapp | Ja |
| Smart kompatibilitet | Sure! The translation of "Autonoom" to Swedish in an informal context is "Självständig." |
| Återställningsfunktion | Nej |
| Maximal linsstorlek | 75 mm |
| Voeding via Ethernet (PoE) kan in het Zweeds informeel worden vertaald als "Ström över Ethernet (PoE)". | Ja |
| Maximal ingångsström PoE | Sure! The translation of "0.6 A" to Swedish in an informal manner would still be "0.6 A" because it's a numerical and unit representation, which remains the same across languages. |
| Maximal ingångsspänning PoE | Sure, but it looks like you haven't provided any text to translate. Could you please provide the text you want translated to Swedish? |
| Minimalt ingångsspänning PoE | 42,5 V |
| Minimale verlichting | Kleur: 0,005 lux @ F1,6 (AGC på); svart/vitt: 0,001 lux @ F1,6 (AGC på); 0 lux med IR |
| Lenstyp | Gemotoriseerde varifocus |
| Sorry, could you clarify what "Lensopening" refers to? Once I understand, I can help translate the text to Swedish for you. | Sure! Here's the text translated to Swedish: - ul F1.6 till F3.0 I'm sorry, but it seems that the text you want translated is missing. Could you please provide the full text that you would like translated into Swedish? |
| Auto-iris | Nej |
| Automatisk dag/nattdetektering | Ja |
| Motljuskompensation (BLC) | Ja |
| Digitaal breed dynamisch bereik (dwdr) | Nej |
| H.264-typ | Grundläggande profil, Hög profil, Huvudprofil |
| H.265-typ | Huvudprofil |
| Bereik infrarood nachtzicht kan in het Zweeds informeel vertaald worden als: "Få infraröd nattseende." | 100 m |
| IR-filter | Ja |
| Maximale diagonale synvinkel | 60.4 ° |
| Maximalt horisontellt synfält | 53.8 ° |
| Maximale relatieve vochtigheid" in het Zweeds is "Maximal relativ luftfuktighet." | 90 % |
| Maximal lutningsvinkel | 90 ° |
| Maximaal verticaal gezichtsveld vertaalt naar "Maximalt vertikalt synfält" in het Zweeds. | 31.9 ° |
| Maximala videobithastighet | 16,4 Mbit/s |
| Minimalt horisontellt synfält | 4 ° |
| Minimal lutningsvinkel | 15 ° |
| Minimalt_vertikalt_siktsfält | 2.3 ° |
| Lange slutartid | Nej |
| Bred dynamiskt omfång WDR | 120 dB |
| Breed dynamisch bereik (WDR) in het Zweeds zou informeel vertaald kunnen worden als "Bred dynamiskt omfång". | Ja |
| The text "Netwerkinterface" is already a term that can be used informally in Swedish as "nätverksgränssnitt." | 1 RJ-45, 10/100 Mbps självjusterande |
| Nätverksalarm utlöser | Olaglig inloggning, Rörelsedetektering, Videomanipuleringslarm |
| Minsta linsstorlek | 5 mm |
| Maximal strömförbrukning PoE | 18 W |
| Standaard voor voeding via Ethernet (PoE) på svenska är "Standard för ström via Ethernet (PoE)". | 802.3 at, Klass 4 |
| Minimaal_diagonaal_zichtfält | 4.6 ° |
| Minimal videobithastighet | 32 kbit/s |
| Slank infraröd | Ja |
| Höjdkompensation (HLC) | Ja |
| Maximalt arbetsavstånd för linsen | 1500 mm |
| Minimalt arbetsavstånd lins | 5 mm |
| Inbyggd mikrofon | Nej |
| Ingebouwd högtalare | Nej |
| Privacymaskers | 24 programmerbara sekretessmasker |
| Skalbar videokodning (SVC) | Ja |
| Vitbalans | Automatisk, Autospårning vitbalans, Lysrörslampa, Inomhus, Manuell, Utomhus, Natriumlampa |