
Den här HD CCTV-domekameran har en 2 MP CMOS-bildsensor som ger videokvalitet i 1080P. Den funkar både inomhus och utomhus och erbjuder flexibilitet i videosignalinställningar, stödjer HD-TVI, HD-CVI, AHD och analoga videosignaler.
Med smart IR-teknik som täcker upp till 30 meter, ser kameran till att bilderna blir klara och skarpa oavsett ljusförhållanden, även i utmanande motljus. Upplev ökad säkerhet med pålitlig prestanda, då kameran anpassar sig smidigt till olika miljöer.
| varumärke | EtiamPro |
| Modell | ECAMTVI101 |
| Primära färger | Vit |
| Hoogte van het product in het Zweeds is: Höjden på produkten. | 69,6 mm |
| Bredden på produkten | 82,6 mm |
| Vikt Produkt | 235 g |
| IP-värde | IP66 |
| Plats för användning | Binnen en buiten" in Swedish is "Inne och ute". |
| Ingångsspänning VDC | 12 V |
| Diametereenhet | 82,6 mm |
| Strömförbrukningseffekt | 4,6 W |
| Typ montage | Tak, Väggmontering |
| Väderbeständig | Ja |
| Maximale bedrijfstemperatuur blir "maximal arbetstemperatur" på svenska. | 60 °C |
| Minimala företagstemperatur | -40 °C |
| Ljud-/videosignal multi | Since "AHD," "CVBS," "HD/CVI," and "HD/TVI" are technical terms related to video signal formats, they don't have direct translations and should remain unchanged. Therefore, the translation would simply be:AHD, CVBS, HD/CVI, HD/TVI |
| Justerbar vinkel | Ja |
| Kameratyp | Revolver |
| Kameraupplösning | 1920 x 1080 |
| Synkning av typ | Praktikant |
| Antal pixlar | 2 |
| IR-lysdioder | Ja |
| Minimale verlichting | min. belysning: 0,005 lux @ F1,2 (AGC på) - 0 lux med IR |
| Lenstyp | The Swedish translation of "vast," when used informally, could be "omfattande" or "enorm." But if you meant "Please translate the following text to Swedish and keep it informal," you can provide the text, and I'll be happy to help with the translation! |
| The translated text in Swedish is: "Målbekräftelse" | Sure, could you please provide the text you want to be translated to Swedish? |
| Auto gain control (AGC) kan översättas till svenska som automatisk förstärkningskontroll. | Ja |
| Automatisk dag/nattdetektering | Ja |
| Motljuskompensation (BLC) | Ja |
| Bereik infrarood nachtzicht kan in het Zweeds informeel vertaald worden als: "Få infraröd nattseende." | Sure! Here is the translation to Swedish:30 min |
| IR-filter | Ja |
| Maximal pannvinkel | 360 ° |
| Maximale relatieve vochtigheid" in het Zweeds is "Maximal relativ luftfuktighet." | 90 % |
| Maximale styrvinkel | 360 ° |
| Maximal lutningsvinkel | 75 ° |
| Minimal stekvinkel | 0 ° |
| Minimala svängvinkeln | 0 ° |
| Minimal lutningsvinkel | 0 ° |
| Bred dynamiskt omfång WDR | 120 dB |
| Linsstorlek | 2,8 mm |
| Horizontell synvinkel (FOV) | 106 ° |
| Videformat | PAL/NTSC |
| Video-output | HD analog |
| Antal inställningar för långsam slutare | 16 |
| Videofrekvens | NTSC: 1080p@30fps, PAL: 1080p@25fps |
| sensortyp | 2MP CMOS |
| Material | Metall |